Mes nesiūlome vien tai, ką turime sandėlyje!
Mes pagaminsime tai, ko Jums reikia!



 
Akumuliacinių, daugiafunkcinių talpų gamintojas

Daugiafunkcinės talpos su sluoksniavimosi technologija


Talpos su sluoksniavimosi technogija. Dažnai ši techologija vadinama "stratifikacija“ (lot.stratum – sluoksnis + facio – darau). Taigi technologija naudojama siekiant pagerinti vandens išsidėstymą panašios temperatūros sluoksniais susideda iš kelių pagrindinių detalių;

1. Grąžinamo srauto kanalo.

2. Atskyrimo membranos.

3. Šilumokaičio kanalo.

Šios sudedamosios dalys gali būti naudojamos arba visos, arba tik jų dalis, priklausomai nuo sistemos pobūdžio, kitų įrenginių ir pan.

Panagrinėkim kiekvieno įtaiso vaidmenį.

Kanalas kuriuo vanduo įteka į talpą veikia panašiai kaip kaminas - šiltas vanduo kyla įviršų iki pasiekia tokios pat temperatūros (tankio ir svorio) vandenį. Tankiui ir svoriui susilyginus vanduo išteka į bendrą talpos tūrį tapęs sunkesniu už aukščiau esantį šiltesnį vandenį. Procesas nereikalauja pagalbinių priemonių - darbą atlieka gravitacija. Didžiausia nauda bus pasiekta naudojant grįžtamo srauto kanalą kai naudojami aukštos temperatūros termofikacinį vandenį naudojantys šildymo kontūrai, su nepastovia ir tikėtina aukšta grįžtamo srauto temperatūra (karšto vandens ruošimas išoriniu šilumokaičiu arba tūriniu vandens šildytuvu, vėdinimo sistemos ši- lumokaičiai, mažatūriai konvektoriai ir pan.).

Atskirymo membrana stabdo vandens maišymasi tarp talpos "skyrių'' skirtų kaupti skirtingų temperatūrų vandenį, tarkim termofikacino vandens skirtam ruošti karštą vandenį išorinio šilumokaičio pagalba ir termofikacinio vandens naudojamo šildymo kontūrui.

Šilumokaičio kanalas veikia taip pat kaip ir grįžtamo srauto kanalas. Skirtumas tik toks, kad apatinėje kanalo dalyje sumontuotas šilumokaitis, kurį šildo išorinis šilumos šaltinis. Kanalo sienelė neleidžia šilumai ''susimaišyti“ dideliame tūryje, vanduo šildamas pradeda kilti kanalu į viršų, tuo pačiu į šilumokaičio zoną įsiurbiamas pats šalčiausias vanduo esantis talpos apačioje. Šią technologiją talpos krovimo atveju patartina naudoti su nedideliais ir nepastoviais šilumos generatoriais, tokiais kaip saulės kolektoriai, siekiant, kad nedideiis energijos srautas būtų sukoncentruotas į aukštą temperatūrą talpos viršuje, “nesumaišant“ viso talpos tūrio.